
Millest siis uuringutulemused meile pajatavad? Näiteks sellest, et 47% USA täisealistest Interneti kasutajatest on enda kohta veebis talletatavaid andmeid mõne otsingumootori, nt Google.com, abil uurinud. See on muuhulgas üle kahe korra enam, kui 22% 2002 aastal. Samas ainult 4% oma andmeid uurinuid väljendasid, et leidsid veebist enda kohta midagi ebameeldivat.
Umbes 60% kõigist Interneti kasutajatest ei väljendanud erilist muret nende kohta veebis leiduva info ulatuse osas.
Üle keskmise sissetuleku ja haridusega alla 50 aastased ameeriklased "googeldasid" ennast märkimisväärselt enam, kui ülejäänud uuritud.
Samuti ilmnes, et 53% täisealistest ameeriklastest tunnistasid ennast olevat "googeldanud" oma lähedasi ja tuttavaid. Põhjuseks valdavalt kontaktandmete otsimine.
Kuigi meeste ja naiste poolt "googeldamise" muster oli valdavalt sarnane, "googeldasid" naised siiski enamasti meesisikut, kellega nad kohtusid või olid kohtunud.
Pikemalt juba ülaltoodud viite alt. Kõrvale võid võtta täna avaldatud TNS Emori uuringu Eesti elanike rahulolust riigi e-teenustega.
3 kommentaari:
Kui mina umbes seitse-kaheksa aastat tagasi inimeste guugeldamisega alustasin, pidasid sõbrad mind mingiks totaalseks veidrikuks ega saanud üldse aru, miks ma selliseid asju teen. Nüüd guugeldavad ise kah. Progress?
Eks mõned ole meist lihtsalt omast ajast ees :-) Samas, miks mitte kaevu vaadata, kui ta meile teepeale jääb? Huvitav on ju :-)
Guugle on jumal.
Postita kommentaar