pühapäev, 1. juuni 2008

Jaapanlased pruulivad esimese kosmoseõlle

Mida kõike pole kosmoseajastul üritatud kosmoses kasvatada või toota. Arvestades üha pikenevaid kosmoses viibimise aegu, pole imeks pandav, et uutes kosmosejaamades on mitte ainult oma aialapikesed, vaid ka terved miniatuursed viljapõllud. Eks ikka selleks, et tulevikus vili ja vitamiinidest pakatav juurikas omast käest võtta oleks.

Jaapani õlletootja Sapporo Breweries tütarettevõte Sapporo Holdings on looduseviljade teemal veelgi kaugemale mõelnud ning annab teada, et villib käesoleva aasta sügiseks esimesed kosmoses kasvatatud odrast valmistatud õlled.

Rahvusvahelise kosmosejaama pardal 2006. aastal kasvatatud oder on tänaseks Jaapani Okayama Ülikoolis läbinud kõik vajalikud geneetilised jms uuringud, milliste tulemusena teatavasti ei tuvastatud kosmoses kasvatatud viljal märkimisväärseid geneetilisi erinevusi maal kasvatatust. Katsetest alles jäänud viljamassist üritabki Sapporo nüüd pruulida ca 100 pudelit kosmoseõllet, milliste turustamist aga täna veel ei lubata. Pigem saab tegu olema väga kalli korporatiivõllega, millise maitsmiseks peab õllemaailmaga ikka väga lähedane olema.

Kommentaare ei ole: